Новости

Это интересно

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 - это и высокая эффективность, и безупречно стабильные качество…

Прополис играет решающую роль в жизни пчелиной семьи.

Он обеспечивает безупречную чистоту улья, или древесного дупла, где…

Язык танцев и звуков

Пчелы общаются с помощью языка танцев и звуков. Это…

Пчеловоды-долгожители

По результатам статистического исследования по долгожителям старше 100 лет…

Пчёлы умеют считать до четырёх.

Проведя серию экспериментов, учёные выяснили, что медоносные пчёлы превосходят…

Варроадез - это лучшее современное средство

для лечения варроатоза и действует на два вида клеща…

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 обеспечивают самые высокие показатели сохранности пчел и рентабельность пасеки.

Проблема варроатоза пчел решена! -

поочередное применение препаратов ЗАО АГРОБИОПРОМ: Апидез, Варроадез, Амипол-Т,…

На рынке, где есть Варроадез очень сложно приходится конкурентным препаратам

- они просто не выдерживают конкуренцию ни по цене,…            
        
     

Поради щодо розміщення вуликів

Навесні у спекотливі дні вулики нагріваються настільки, що бджоли виходять з них, припиняють працювати і ховаються на тіньовому боці або під прилітною дошкою. Як розмістити вулики, щоб бджоли краще себе почували – дізнайтесь далі.

Навесні у спекотливі дні підвищується схильність бджолиних сімей до роїння, знижується їхня продуктивність, при цьому гине чимало бджіл, а іноді й матки. Тому пасічник має подбати про затінення вуликів травою, щитами, матами, тентами. Нерідко пасічники висівають навколо вуликів кукурудзу або соняшник. Якщо вулики стоять на відстані 1 метра один від одного, то для орієнтиру бджіл висаджують рослини (малину, виноград, квіти чи овочі).
Фарбувати вулики найкраще у білий чи блакитний кольори. Виставляють вулики з легким нахилом уперед – так бджолам легше видаляти сміття. Щоб їм легше було потрапити у вулик, особливо під час сильних вітрів, ставлять від землі до льотків нахилені дощечки. Оглядаючи вулик, пасічник має стояти з того боку, з якого світить сонце. Так краще висвітлюються вигнуті рамки.
Темний одяг пасічника дратує бджіл. За доброї зимівлі вулики виставляють із зимівника з початком цвітіння мати-й-мачухи, ліщини, вільхи, пролісків і вильотом метеликів (кропивниць, лимонниць) та джмелів за температури в тіні 8-13°С.
Роблять це вранці – до 10-11 години, або пізно увечері. За ніч бджоли заспокояться і обліт пройде спокійніше і значно скоротиться заліт бджіл у інші вулики. Нести вулики треба обережно, ступаючи так, щоб не розгойдувати рамки.
Надранньо виставляти вулики можна тільки тоді, коли не вдається знизити температуру повітря у зимівнику.
Якщо вулики розміщені тісно,то під час обльоту сильні бджолині сім'ї ще підсилюються за рахунок слабких, особливо у вуликах об'ємних і яскравих – синього, жовтого і блакитного кольорів. Коли ж бджоли не вилітають на перший обліт, то вони голодують. На стук по вулику бджоли реагують слабо: вулики негайно треба занести у тепле приміщення, розсунути рамки і збризкати бджіл теплим сиропом. Потім замість порожніх рамок ставлять зігріті, вулик закривають і виносять.
Під вуликом треба прибрати сміття, знищити траву, тоді легше визначити стан бджолиної сім'ї за викинутим сміттям із вулика, легко знайти матку, яка може впасти з рамки під час огляду, менше буде ворогів бджіл. Грунт під вуликом треба обробити вапняним розчином чи іншим препаратом, який затримує ріст трави.
Під час весняної ревізії гнізда варто скоротити, залишивши в розплідній частині 5-7 рамок з розплодом, медом і обов'язково з пергою. 2-3 рамки з медом виносять за заставну (утеплену) дошку і частину меду розпечатують. Переносячи мед в розплідну частину, бджоли будуть добре харчуватися, а імітація взятку стимулюватиме бджолину сім'ю.
Найкраща весняна підгодівля – це медова сита. На 1 кг минулорічного меду беруть 0,5 літра теплої кип'яченої води, ретельно перемішують і розкладаютьу годівнички або чарунки. Бджоли її візьмуть стільки, скільки їм буде запропоновано. А в сироп (1,5 цукру : 1 води) можна додавати 5-10 % меду і до 3 г лимонної кислоти на 1 кг цукру.
Пасічник має пам'ятати : чим більше кормів буде у вулику навесні – тим більше буде в ньому меду влітку.

 

 

За матеріалами журналу Пасіка


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: