.
Бджільництво для початківців. Боротьба з роїнням, що зберігає час.
Далі описана технологія, яка хоча і згадується в бджільницькій літературі в різних інтерпретаціях, але для починаючого бджоляра є досить гарним спосом зберегти рої й час, що вимагається на їхній вилов, і одержати більше меду й воску.
Для боротьби з роїнням і контролем за матками я стала в перезимованих родоначальниць підрізати на половину одне із крил. В 2005 р. підрізала праві передні крила, в 2006 р. У молодих маток виводку 2005 р. ліві, щоб відрізнити їх від попередніх.
Спостерігаючи за сім'ями з такими матками, я помітила, що рій виходить, але без матки, а бджоли або вертаються у свій вулик, або залітають в один із сусідніх, з відводком або слабкою родиною, де їх охоче приймають. Нагадую, при поверненні бджіл у материнську сім'ю необхідно терміново розширити гніздо, додавши рамки з відкритим розплодом з іншої сім'ї й забрати запечатаний розплід у сім'ю, що бідує в підсиленні, або поставити зверху корпус, укомплектований запечатаним розплодом і рамками з вощиною. Маточники бджоли просто загризуть.
Ця технологія, звичайно, не нова й згадується в бджільницькій літературі в різних інтерпретаціях, але для починаючого бджоляра, я вважаю, це гарний спосіб зберегти рої й час, що вимагається на їхній вилов, і одержати більше меду й воску.
М.В.БОБКОВА
За матеріалами журналу Пасіка