Новости

Это интересно

На рынке, где есть Варроадез очень сложно приходится конкурентным препаратам

- они просто не выдерживают конкуренцию ни по цене,…

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 обеспечивают самые высокие показатели сохранности пчел и рентабельность пасеки.

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 - это и высокая эффективность, и безупречно стабильные качество…

Проблема варроатоза пчел решена! -

поочередное применение препаратов ЗАО АГРОБИОПРОМ: Апидез, Варроадез, Амипол-Т,…

Прополис играет решающую роль в жизни пчелиной семьи.

Он обеспечивает безупречную чистоту улья, или древесного дупла, где…

Варроадез - это лучшее современное средство

для лечения варроатоза и действует на два вида клеща…

Пчеловоды-долгожители

По результатам статистического исследования по долгожителям старше 100 лет…

Пчёлы умеют считать до четырёх.

Проведя серию экспериментов, учёные выяснили, что медоносные пчёлы превосходят…

Язык танцев и звуков

Пчелы общаются с помощью языка танцев и звуков. Это…



     .
       

Секрети утримання бджіл на балконі у місті

Коли краще встановлювати вулик на балконі? Чи заподіють бджоли шкоди оточуючим? Чи залітатимуть бджоли у квартиру при їх балконному утриманні? Як утиримувати бджіл на балконі? На всі ці та інші питання знайдете відповідь у цій статті.

Варто знати, що встановлювати вулик на балконі найкраще ввечері із уже посадженими бджолами, оскільки з настанням темряви вони не вилітають із вулика. Пересаджувати бджіл з контейнера, у якому вони перевозяться, у вулик на балконі не рекомендується, тому що це призводить до збудження бджіл, вони метаються у пошуках свого старого вулика й у цей період небезпечні, можуть вжалити.
Бджоли приживаються дуже швидко й поводяться мирно, не заподіюючи шкоди оточуючим. Утримування і догляд за бджолами на балконі не вимагає особливої праці. Багато людей, через острах бджіл недоброзичливо ставляться до їхнього балконного утримування. Тому власникові бджіл варто почастувати сусідів своїм медом! Це й агітація, і доброзичливість, і поповнення рядів аматорів-бджолярів.
Як правило, у квартиру бджоли не залітають. А якщо випадково у вашому житлі й виявилася крилата гостя, найкраще не звертати на неї уваги. Через якийсь час вона сама вилетить із приміщення.
Під час утримування бджіл на балконі треба стежити за тим, щоб у них завжди була питна вода. Якщо напувалка порожня, бджоли змушені будуть стати водоносами, відриватися від основної роботи з постачання у вулик нектару.
Воду варто виставляти у двох напувалках (для напувалок можна пристосувати бляшані консервні банки). В одну з них наливати звичайну водопровідну воду, а в іншу – трохи підсолену. На пасіках, зазвичай, влаштовують проточні напувалки. А у зв'язку з тим, що на балконі цього зробити неможливо, необхідно воду в банках міняти щодня. Щоб уникнути загибелі бджіл у напувалках, воду в них варто прикривати дерев'яними або фанерними кружками з невеликими отворами для доступу води (діаметр цих кружків трохи менше діаметра банок).
Не забувайте, що водопровідна вода в дезінфікуючих цілях сильно хлорована. Для людини це зовсім нешкідливо, на бджіл же така вода діє згубно. Тому, перш ніж наповнювати напувалки водою, потрібно дати воді відстоятися (приблизно протягом 2-3 годин). А ще краще заливати її в напувалки з настанням темряви, коли бджоли не вилітають із вулика, до ранку вона добре відстоїться.
Перед роботою із бджолами на балконі з метою безпеки варто користуватися димарем. Для цього в нижній льоток потрібно пустити 3-4 струмені диму, його запах, що нагадує пожежу, викликає у бджіл інстинкт самозбереження, змушує їх поспішно наповнювати шлуночок медом для підготовки до вильоту. Через 2-3 хвилини після того, як дим був запущений у вулик, можна спокійно відкривати його кришку. Бджоли тепер стали спокійнішими, менш рухливими й безпечними. Мед, що перебуває у шлуночку, не дозволяє їм зігнути черевце для ужалення. Для захисту обличчя рекомендується працювати в лицьовій сітці. Щоб легше було дихати, лицьову сітку можна опустити, але при тривожному звуці бджоли, що кружляє біля голови, або за неспокійного поводження бджіл сітку необхідно підняти.
Користування димарем бджолам не шкодить, але в якомусь ступені вносить дезорганізацію в роботу бджолиної сім'ї. Тому на пасіці, зазвичай, користуються димарем тільки в крайньому випадку, коли бджоли чимось озлоблені, або під час відкачування меду.
На балконі, де встановлений вулик, не можна зберігати ацетон, бензин, синтетичні фарби й інші речовини, що мають різкий запах. Не рекомендується виходити на балкон у нетверезому стані, тому що бджоли дуже не люблять запаху алкоголю й порушника порядку обов'язково покарають (зажалять).
Хочеться сказати, що балконне утримування бджіл дуже захоплююче й корисне заняття. Можна годинами милуватися роботою й життям бджіл, слухати звук, що видають вони під час польоту. Для людини це не тільки приємна, але й корисна процедура. Вона заспокійливо діє на нервову систему, створює гарний емоційний настрій. А одержання (нехай і в невеликій кількості) свого меду приносить не менше задоволення, ніж збір у лісі ягід або грибів, або вдалий рибний улов. Крім того, вулик на балконі зіграє велику позитивну роль у вихованні дітей шкільного віку. Він допоможе поглибленню їхньої любові до природи. А спостереження за тим, як бджоли (не даремно їх називають великими трудівницями) невпинно, від зорі до зорі, працюють, благотворно позначиться на розвитку в хлопців почуття працьовитості. Хлопців треба всіляко залучати до догляду за бджолами. Це заняття буде відволікати їх від безцільного витрачання часу на вулиці.

 

 

 

За матеріалами журналу Пасіка

 

 


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: