Новости

Это интересно

Прополис играет решающую роль в жизни пчелиной семьи.

Он обеспечивает безупречную чистоту улья, или древесного дупла, где…

Варроадез - это лучшее современное средство

для лечения варроатоза и действует на два вида клеща…

Пчеловоды-долгожители

По результатам статистического исследования по долгожителям старше 100 лет…

Проблема варроатоза пчел решена! -

поочередное применение препаратов ЗАО АГРОБИОПРОМ: Апидез, Варроадез, Амипол-Т,…

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 - это и высокая эффективность, и безупречно стабильные качество…

Пчёлы умеют считать до четырёх.

Проведя серию экспериментов, учёные выяснили, что медоносные пчёлы превосходят…

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 обеспечивают самые высокие показатели сохранности пчел и рентабельность пасеки.

Язык танцев и звуков

Пчелы общаются с помощью языка танцев и звуков. Это…

На рынке, где есть Варроадез очень сложно приходится конкурентным препаратам

- они просто не выдерживают конкуренцию ни по цене,…            
        
    


 

Племінні матки. Запліднення маток бджіл. Яйцекладка матки.

Для покращення племінних якостей бджоломаток на пасіках проводять вибраковування бджолосімей гірших за племінними властивостями (роїння, зимостійкість, розвиток, медова продуктивність, миролюбність).

У племінне ядро включають бджолосім'ї з кращими показниками весняного розвитку, нерійливі, з високою медопродуктивністю, стійкі до хвороб. Враховують також забарвлення тіла даної породи, кубітальний та дискоїдальний показники, довжину хоботка, а також навантаження медового зобика. В племінне ядро відбирають кращі сім'ї по всіх показниках для формування батьківських та материнських сімей. Така кількість сімей може складати від 10 до 50% від загальної кількості бджолосімей на пасіці.
Під час виведення маток контроль племінних властивостей ведуть по материнській лінії (яйця і личинки), а також по трутнях від батьківських сімей.
Як відомо з племінної справи, матки передають маткам-дочкам 30% своїх властивостей, а трутні – 70% (хоча, оскільки до 1980 року передача племінних властивостей майбутній матці була загадкою для науки, це питання і сьогодні залишається спірним).
Контроль за спаровуванням маток ведуть за допомогою ізольованих точків, навколо яких у радіусі 10-15 км немає інших бджолосімей. Ізолюють відводки з молодими неплідними бджоломатками та батьківські сім'ї з трутнями і виставляють на точок після п'яти годин дня. На другий день починають підгодівлю медом або цукровим сиропом.
Після обльоту і спаровування відводки заносять у підвальне приміщення, так повторюють не менше 3-5 днів.
Через 10-15 днів переглядають відводки на наявність відкладених яєць молодими плідними матками.
Даний метод дозволяє вести облік спаровування молодих маток з відповідними трутнями. Для більш точного обліку спаровування бджоломаток використовують інструментальне (штучне) запліднення, яке дає 100% контролю по материнських та батьківських лініях.
У 1980-81 рр., навчаючись в НДІ бджільництва м. Рибне (Росія), мені довелося неодноразово спілкуватися і бувати на пасіці А.В. Бородачова та В.Т. Бородачова, які займалися інструментальним заплідненням маток різних порід бджіл. Станок для запліднення маток у них був чеський, результати дворазово запліднених маток були хороші, якість бджолиного розплоду – задовільна.
Інструментально запліднені матки жили більше 2-х років. До недоліків інструментального запліднення можна віднести нерівномірність бджолиного розплоду.
В даний час інструментально осіменяють маток в Польщі, Чехії, Словаччині, Німеччині та в інших країнах світу. Але масово штучне запліднення маток не використовується в жодній країні. Це пов'язано зі складністю апаратури та необхідністю великої кількості спеціалістів для здійснення даної операції.
Проте для племінної справи цей метод є дуже важливим і незамінним, оскільки він дає можливість контролювати племінні властивості за батьківськими та материнськими сім'ями. Собівартість запліднених маток дуже висока.

 

 

За матеріалами журналу Пасіка


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: